USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Oğullarını şehit fail teröristlerin yakalanması Ağrılı ailenin acısını birlikte nebze dindirdi

Bursa'da 20 Nisan'da cezaevi servis aracına müteveccih bombalı saldırıyı meydana getiren terör örgütü MLKP üyesi 3 teröristin yakalanması, oğullarını bu saldırıda şehit sağlayan Ağrılı ailenin acısını müşterek nebze olsun dindirdi.

Oğullarını şehit fail teröristlerin yakalanması Ağrılı ailenin acısını birlikte nebze dindirdi
18-09-2022 12:01
Ağrı

Oğulları Ceza Koruma Memuru Cengiz Yiğit'in şehit bulunduğu saldırıyı düzenleyen teröristlerin, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığının kuma operasyonuyla İzmir'in Dikili ilçesinde yakalandığını haberlerden öğrenen baba Mahmut ve ana Fatma Yiğit'i İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da telefonla görüntülü arayarak operasyonun detaylarını anlattı.

Bursa'da yürütüm dulda memurlarını haiz servis aracına hücumcu teröristler İzmir'de yakalandı

Şehit babası Yiğit, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu özellikle peyda etmek kabilinden operasyonda alın teri dökenlere teşekkürname etti.

Devlet yetkililerinin kendisini arayıp bu haberi verdiğini anlatım fail Yiğit, şu şekilde konuştu:

"Devletimiz mevcut olsun. Allah devletimizi başımızdan fire etmesin. Allah cümlemizi ve devletimizi belalardan korusun. Birlik ve el birliği istiyoruz. Allah tek devir devletimize gün dikilmesi vermesin. Sayın Süleyman Soylu'ya minnettarım. Bilgili ve enerjik biri, terör denen müşterek nesne bırakmadı. Bu faillerin ardı sıra gezerek böylelikle yakalattırdı. Allah ondan razı olsun. Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Diyecek müşterek nesne bulamıyorum. İçişleri Bakanımız telefonda görüntülü şekilde beni aradı, faillerin ne yakalandığını anlattı. Telefon adına telefon geliyor. Göz aydınlığı veriyorlar. Ben de baş döndürücü kıvançlı oldum. Bir nebze de olsa bizim ateşe su serptiler, gönlümüz az buçuk elan rahatladı. (Teröristler) Kılık değişe değişe o ilden o ile gitmişler. Süleyman Soylu, onların kökünü getireceğini anlattı ve getiriyor da. Allah'ın izniyle elan da getirecek. Bu işin peşini bırakmıyor."

"6 oğlum mevcut ve devletimizin için onları da feda edebilirim"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekillerinin müşterek müddet evvel kendisini görüşme ettiğini tamlayan baba Yiğit, Vali Osman Varol, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Can ve devletin hepsi müesseselerinin yöneticilerinin daima namına ziyarette olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Bütün talih erkanına minnettarım. Ben bire müşterek sürede şehit torunuyum. Babamın dayısı da şehit ve adı Yusuf. Hem şehit torunuyum hem de şehit babasıyım. 6 oğlum mevcut ve devletimizin için onları da feda edebilirim. Gözümü kırpmadan o uğurda verebilirim. Birlik ve el birliği istiyorum. Hiç kimesne bu devlete aldatma yapamaz. Kim ne yaparsa bu devletten kaçamaz."

Oğullarının acısıyla eşinin hastalandığını anlatım fail Yiğit, "Oğlum ramazan ayında ve Hazreti Muhammed'in veladet haftasında perşembe akşamı ezan okunurken defnedildi. Ramazanı şerifte ağzı kilitli Allah'ın huzuruna gitti. Cenabı Allah bu mevkiyi hiç kimseye baht etmez ve ona baht etti. Allah onun şefkatini eksiksiz Müslümanlara ve bizlere de versin." niteleyerek konuştu.

Baba Yiğit, teröristlerin yakalanması nedeniyle "Bu akşam az buçuk şen uyuyacağım." dedi.

Anne Fatma Yiğit ise ciğerinin yandığını, şehit oğlundan geriye 3 babasız çocuğunun kaldığını söyledi.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de şehit babası Yiğit'i telefonla arayıp terörle mücadelede stabilizasyon vurgusu yaptı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler