USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Görme engelli Zeynep öğretmenin yamaç paraşütü imgesel gerçeğe dönüştürüldü

Ordu'da canlı anadan doğma gözsüz Türkçe öğretmeni Zeynep Yılmaz'ın paraşütle pervaz etme düşsel gerçekleştirildi.

Görme engelli Zeynep öğretmenin yamaç paraşütü imgesel gerçeğe dönüştürüldü
23-11-2022 13:08
Ordu

Altınordu Başöğretmen Ortaokulu'nda fariza önleyen Zeynep Yılmaz, yamaç paraşütüyle buharlaşma isteğini Hava Sporları İl Temsilciliği eğitmenleriyle paylaştı.

İl Temsilcisi Tarık Yıldırım'ın, talebi müspet karşılaması üstüne Zeynep öğretmen, "şehrin ilerleyiş terası" yerine bilinen 530 rakımlı Boztepe'ye çıktı.

Yılmaz, tayyareci Tarık Yıldırım ile tandem atlayış yaparak yamaç paraşütüyle pervaz deneyimi yaşadı. Heyecanlı bulunduğu gözlenen Zeynep öğretmen, tahminî 20 zaman gökyüzünde uçtu.

Zeynep Yılmaz, AA muhabirine, paraşütle pervaz hayalinin esas bulunduğunu belirterek, "Benim düşüncesince aşırı iyi müşterek Öğretmenler Günü hediyesi oldu. Çok dörtköşe anlamış olur yaşadım. Bana bu heyecanı yaşatanlara aşırı teşekkürname ediyorum." sanarak konuştu.

Hava şartlarının pervaz düşüncesince makul bulunduğunu tabir fail Yılmaz, her insana bu heyecanı yaşamalarını başvuru etti.

Pilot Yıldırım ise iyi müşterek kalkış ve arkası sıra bire müşterek güzellikte inişle uçuşun sonlandırıldığını kaydederek, "Zeynep öğretmenimizi bahtiyar edebildiysek ne bahtiyar bizlere." dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler