USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakü'de şehitlikleri görüşme etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu'na eklenmek düşüncesince geldiği Bakü'de şehitlikleri görüşme etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakü'de şehitlikleri görüşme etti
22-09-2022 10:04
Bakü

Koca, rahmetlik Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Fahri Hiyaban'daki mezarını görüşme ederek çelenk bıraktı.

20 Ocak şehitlerinin defnedildiği Şehitler Hıyabanı'nı da görüşme fail Koca, buradaki Ebedi Ateş Anıtı'na da çelenk koydu.

Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı'nın zevcelik etmiş olduğu Koca, henüz sonradan Bakü Türk Şehitliği'ne geçerek anıta çelenk bıraktı.

Temsili martir mezarlarına çiçek bırakan Koca, şehitliğin abide defterine şunları yazdı:

"Ermeni ve Bolşevik çetelerin can Azerbaycan'ı işgaline üzerine ayırmak üzere 1918'de Nuri Paşa komutasında kurulan ve bu uğurda 1132 martir sağlayan Kafkas İslam Ordusunun yiğit askerleri. Aynı tarihi, bire birlikte kültürü, bire birlikte dili ve dini paylaşan Türkiye ve Azerbaycan ortada asırlardır bitmeme fail uhuvvet ilişkisinin ve bire birlikte sürede siz değerli üyelerimizin 104 sene öncesinde meydana getirdiği kahramanlıklar ve bize bıraktığı mübarek mirasın birlikte gereği kendisine zaman de bire birlikte duygularla gelişigüzel bölgede taraf yana, dal omuzayız. Türkiye ve Azerbaycan topraklarının hasım işgalinden kurtarılması için canlarını feda fail kâffesi şehitlerimizi hürmet ve dualarla yad ediyorum. Ruhları sevimli olsun."

Azerbaycan temasları kapsamında Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu'na katılacak Bakan Koca, mevkidaşı Musayev'le müzakere gerçekleştirecek ve esenlik endüstrisi çalışanlarıyla buluşacak.

Koca, ferda Karabağ'ın bayrak şehri Şuşa'yı görüşme edecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler