USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

En Güzel Cuma Mesajları| 2 Aralık anlamlı kısa resimli cuma mesajları ve sms'leri!

En Güzel resimli Cuma Mesajları, en kısa ve en anlamlı cuma mesajlarını sizler düşüncesince hazırladığımız bu haberimizde bulabilirsiniz. 2 Aralık 2022 En iyi Cuma haset mesajları, smsleri ve Cuma haset lafları aha burada arazi alıyor...

En Güzel Cuma Mesajları| 2 Aralık anlamlı kısa resimli cuma mesajları ve sms'leri!
02-12-2022 09:05
En dobra cuma mesajlarını sizler düşüncesince bu haberimizde biraraya getirdik. derledik. 2 Aralık 2022 Cuma mesajları, 2022 Anlamlı Kısa Resimli WhatsApp cuma smsleri üzere aradığınız ve yakınlarınız ile paylaşabileceğiz en acemi ve en şimdiki cuma mesajları bu haberimizde sizler düşüncesince arazi alıyor. İşte En acemi cuma mesajları 2022...

RESİMLİ CUMA MESAJLARINA ULAŞABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya (aleyhisselam), ailesine ve dostlarına yağmur eyle ve onların katındaki hürmeti düşüncesince dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mukaddes olsun.

Sağanak boğanak yağmur yağsın yuvanıza, melaike amin desin dualarınıza! Dualarda karşılaşmak dileğiyle, iyi Cumalar.

Ey Rabbim, bizlere Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşli kokusunu duyurma. Amin, iyi cumalar dilerim.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı baht eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün aleyhisselam sevgisini kem etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurani kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden gülümseme eksilmesin. Rabbim, sevilmiş olduğu kullarından eylesin sizleri ve yayıncı ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına yağı olanlardan ve içi geniş ve şükredenlerden eyle! İşinde direşme eden, nimetine şükreden, ibadetini dobra yapan, akıllıca konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

"Allah'ım! Dillere destan, yüreklere küşayiş bulunan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tamamı Müslümanların cuması mukaddes olsun. Hayırlı, bereketli, erinçli ve keyif komple eyyam dilerim. "

“Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu ortak çağ hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, koca yanıt verir duaya. Cuma çağımız mukaddes olsun.”

“Duaların arka çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı onaylama etsin. Bizleri rahmetinden yoksun bırakmasın dobra Mevlam.”

“Allahım! Bilerek yahut yanlışlıkla isledigimiz hatalarimizi, günahlarimizi affet. Bizlere acıma buyur. süphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.”

Dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey iri Allah'ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, fakat sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma! Hayırlı cumalar dilerim.

Allah'ım! Akşama ulaştığımız üzere sabaha, sabahleyin ulaştığımız üzere de akşama ulaşmayı baht eyle. Sağlımızı koru ve hastalara felah ver. Hayırlı fazlalaşan cumalar dilerim.

Gökten ne yağdı da arazi onaylama etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu Dünya'ya ki geldi de gitmedi. Hangi ağrı ne başağrısı bitmedi. Allah'ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim duyurulmayan bâtın yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle... Hayırlı Cumalar.

-Ömrüne yaşam katılsın, Gönlüne briz saçılsın. Bu mukaddes günde melaike dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne inanç dolsun..! Hayırlı Cumalar.

-Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler atıfet et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan arka çevir. Evlerimize büyüklük atıfet eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve eksikli koyma. Amin

-Rabbim, avantaj getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, tatmin olmak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o çirkin ortak arkadaştır hıyanettenki o ne çirkin sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, makber azabından, yaşamın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

-Ey Rabbim! Dinimizden ötürü bizi zillete düşürmeye güç kullanma edenlere vesile verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin..Hayırlı cumalar

-Cuma Mesajları, Bütün güzeliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbim" Hakkımızda en iyi kilitleri aç… Amin. Cumamız sefa tadında olsun inşallah…

-Mübarek Cuma haset yapılacak ibadetlere, öteki günlerde yapılanların, minimum dü sert verilmektedir. Buna ödün ise ,Cuma haset meydana getirilen seyyiat da dü büküm yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile etmek dileğiyle cumanız mukaddes olsun.

-Ey insanlar! özensizlik uykusundan uyanın!bekliyor bizi bu dehşeti günler… tevbe edin kardeşler… Allah ihtimal affeder. Hayırlı cumalar.

-Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler her insanın olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede yâran unutulsun. cumanız mukaddes olsun.

-Allahım Sen benim Rabbimsin; Senden ayrıksı ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ego senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana bulunan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki lütuflarını itiraf eder; günahlarımıda beyan ederim. Beni affet. Zira günahları affeden fakat Sensin. Cumamız mutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar…

-Nasıl yaşarsan anca ölürsün. Öyle ortak yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin…Hayırlı Cumalar!

-Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma dost bulunan ve tamamı gönüllerin ağrı ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mukaddes olsun.

-Ettiğin rastgele afsun derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine erinç getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

-Allah'ım! Ruhumu daraItma, kaIbimi karartma, darda koyup aratma, Hak yoIundan saptırma. Amin. HayırIı cumaIar..

-Önce yoIIar uzanır hakka üşüşmek için; tomurcukIar, güIIer açar onu değerlendirmek için, afsun fail bir tanesi mevcut senin için… Sen de afsun et Allah için… Cumanız mukaddes oIsun.

-ÖyIe ortak afsun et ki günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. HayırIı CumaIar.

Cuma gününün önemi

Sual: Cuma gününün önemi nedir?

CEVAP

Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma haset meydana getirilen ibadetlere dü büküm ücret verilir. Bugün işlenen seyyiat da dü büküm yazılır. Bilhassa Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Cuma haset sorumluluk işlemeden sağ esen geçerse, öteki eyyam de sağ esen geçer.) [İmam-ı Gazali]

(Sevaplar süresince Cuma haset ve gecesinde yapılandan henüz kıymetlisi, seyyiat süresince de Cuma haset ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur.) [Ramüz]

(Cumadan efdal sefa bulunmamaktadır ve o günkü dü rekat namaz, Cuma haset dışındaki bin rekattan efdaldır.) [Deylemi]

(Cuma, fakirlerin haccıdır ve müminlerin bayramıdır ve uzay ehlinin bayramıdır ve Cennette de sefa günüdür. Günlerin en iyisi, en şereflisi Cumadır.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma haset iyiliklerin hazinesidir ve dobra şeylerin menbaıdır.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma haset geldiği düşüncesince sevinen ortak mümine, kıyamete denli rastgele gün, o denli ücret verilmektedir ki, adedini Allahü teâlâ bilir.) [Ey Oğul İlmihali]

(Cuma haset yahut gecesi Duhan suresini okuyana Cennette ortak kasır atıfet edilir.) [Taberani]

(Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe denli ortak nurla aydınlanır. İki Cuma ortada işlediği seyyiat da affolur.) [Tergib]

(Cuma gecesi dü rekat salat kılıp, rastgele rekatta ortak Fatiha, ortak Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup esenleme verdikten sonraları bana bin salevat okuyan, beni rüyada görür.) [Şir'a]

(Cuma haset sabahleyin namazından önce, üç kez Estagfirullah elazim ellezi la sevgili özellikle hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh okuyanın, kendinin ve anasının ve babasının dört başı mamur günahları af olur.) [Tergib-üs-salat] (Kul haklarını ve kazaya artan farzları işlemek ve haramlardan caymak şarttır.)

(Allahü teâlâ, bugünden itibaren kıyamete denli size Cumayı farz kıldı. Adil yahut kıyıcı ortak imam, reis ortak zamanlar beğenmeyerek yahut setir ederek Cumayı ayrılma edenin dü yakası ortak araya gelmesin! Böyle ortak kimesne tevbe etmezse, onun namazı, zekatı, haccı, orucu ve tek ibadeti onaylama olmaz.) [İbni Mace]

(Cuma namazı kılmak; köle, kadın, çocuk, pestil hariç, rastgele müslümana farzdır.) [Ebu Davud, Hakim]

(Bir Müslüman, Cuma haset boy abdesti abdesti alıp, Cuma namazına giderse, ortak haftalık günahları af olabilir ve rastgele adımı düşüncesince ücret verilir.) [Riyadun-nasıhin]

(Özürsüz üç Cumayı kılmayanın kalbi mühürlenir, doğrusu selamet yapması imkansız olur.) [Hakim]

(Cuma namazı kılmayanın kalbi mühürlenir, aymaz olur.) [Müslim]

(Cuma namazı uğrunda ayakları tozlanana Cehennem ateşi haramdır.) [Tirmizi]

(Cuma namazından sonra, yedi kez ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, ortak hafta, kazadan, beladan, çirkin işlerden korur.) [İbni Sünni] [İhlas, Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, köle euzülerdir.]

Cuma Namazını kılıp afsun ettikten sonra, Fatiha, Kâfirun, İhlâs, Felak ve Nas surelerini yedişer kez okuyan, ortak hafta, kaza, bela ve sıkıntılardan kurtulur. (S. Ebediyye)

Allahü teâlâ, Cuma gününü Müslümanlara anlaşılan kılmıştır. Cuma suresi sonundaki âyet-i kerimede mealen; (Ey inanç etmekle şereflenen kullarım! Cuma günü, zeval vakti ezanı okunduğu zaman, hutbe itaat etmek ve Cuma namazı restore etmek düşüncesince camiye koşunuz. Alışverişi bırakınız! Cuma namazı ve hutbe, size, ayrıksı işlerinizden henüz faydalıdır. Cuma namazını kıldıktan sonra, camiden çıkar, evren işlerinizi gerçekleştirmek düşüncesince dağılabilirsiniz. Allahü teâlâdan rızk durup durup çalışırsınız. Allahü teâlâyı aşırı hatırlayınız ki, kurtulabilesiniz!) buyuruldu. Namazdan sonra, talip işine masraf çalışır. İsteyen camide kalıp, namaz, Kur'an-ı kerim, afsun ile çalışır olur. (Riyadun-nasıhin)

Cuma günleri duanın onaylama olabileceği ortak an vardır. Bu an, hutbe ile Cuma namazı içindedir diyenler çoktur. Hutbe dinlerken, afsun kalbden olur. Ses boşaltmak caiz değildir. Bu an rastgele site düşüncesince başkadır. Cuma günü, gecesinden henüz kıymetlidir. Gecesinde yahut gündüzünde (Kehf suresini) kıraat etmek aşırı sevaptır. (Tefsir-i Mazheri)

Bir hadis-i şerifte, (Cuma günlerinde ortak an bulunur ki, müminin o anda etmiş olduğu afsun red olmaz) buyuruldu. Bazıları, bu an, ikindi ile gece ezanı ezanları arasındadır, dedi. (Riyadun-nasıhin)

Cuma günü, ervah toplanır ve birbirleriyle tanışırlar. Kabirler görüşme edilir. Cehennem, Cuma haset aşırı yunak olmaz. Âdem aleyhisselam Cuma haset yaratıldı. Cuma günü, Cennetten çıkarıldı. Cennettekiler, Allahü teâlâyı Cuma günleri göreceklerdir. Cuma haset makber azapları durdurulur. Bazı âlimlere göre, müminin azabı bundan sonraları başlamaz. Kâfirin Cuma haset ve Ramazan kocaoğlan hariç, kıyamete denli azabı bitmeme eder. Cuma haset ölen müminler, tek makber azabı görmez. (S. Ebediye)

Cuma haset denince, gecesi de anlaşılır. Ramazan kocaoğlan denince de, geceleriyle beraberce ortak ay anlaşılır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Cumartesi günleri Yahudilere, alışveriş günleri nasaraya verildiği gibi, Cuma günü, Müslümanlara verildi. Bugün, Müslümanlara hayır, bereket, selamet vardır.) [Riyadun-nasıhin]

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2254+30
2Fenerbahçe2145+28
3Başakşehir FK2140+11
4Beşiktaş2139+15
5Adana Demirspor2138+18
6Trabzonspor2238+5
7Kayserispor2132+4
8Konyaspor2127+2
9Fatih Karagümrük2126+3
10Gaziantep FK2225+1
11Alanyaspor2225-8
12Sivasspor2224-5
13Antalyaspor2124-8
14Hatayspor2123-19
15MKE Ankaragücü2122-9
16Kasımpaşa2222-14
17Giresunspor2121-18
18İstanbulspor2221-22
19Ümraniyespor2114-14
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler