USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Milli boksörlerden mekân duyarlılığı

İtalya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na hazırlanmakta olan Yıldız Kadın Boks Milli Takımı'nın sporcuları, gereksiz zamanlarında orman ve piknik dalında çevreye atılmış çöpleri topluyor.

Milli boksörlerden mekân duyarlılığı
18-09-2022 15:01
Kastamonu

Türkiye Boks Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi'nde, Başantrenör Ahmet Çınar ile araştırma görevlisi antrenörler Mehmet Dalbudak ve Feridun Şah nezdinde 3 Eylül'de kampa giren Yıldız Kadın Boks Milli Takımı'ndan 13 sporcu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör ve sporcular, İtalya'daki bökelik önceleri hazırlıklardan arta artan yıllarda dinlenme kampı merkezinin çevresindeki ormanlık meydan ve piknik sahalarında yer temizliği yapıyor.

Çevreyi kirletenlere "Çöp atmayın" mesajı

Başantrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine, bökelik hazırlıklarının tamamı hızıyla sürdüğünü, kampın 24 Eylül'de sona ereceğini söyledi.

Şampiyonanın 25 Eylül'de başlayacağını dile getiren Çınar, "Şampiyonadan madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Bunun düşüncesince tamamı gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Çevreye duygun nesiller beslemek istediklerini vurgulayan, çevreyi kirleten şahıslara da "Çöp atmayın" mesajı verici Çınar, "Antrenmandan boşta artan yıllarda çocuklarımıza yer doğruluk bilincini etkilemek ve topluma da farkındalık peydahlamak şartıyla yakınlarda bulunan, piknik özne kişilerin attığı çöpleri topluyoruz. Umarım bu kampın etrafında, doğada mevcut çöpleri insanoğlu indinde hâlâ atmaz." diyerek konuştu.

"Doğa bizim, yer bizim"

Milli yumruk oyuncusu Pınar Benek ise kampın elleme geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Antrenmanlarımız haricinde yersiz vakitlerimizde antrenörlerimizle beraberce çevreye müfit şeyler yapıyoruz. Doğa bizim, yer bizim. Herkesin bu mevzuda az buçuk hâlâ şuurlu olmasını istiyoruz. Yerlere yararsız atmamaları biz düşüncesince elleme olacak. Çöp atma ve çevrenin bulaşık olması hepimizin problemi zira evren bizim. Bu sebepten dolayı her insanın hâlâ titiz olmasını istiyoruz."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler