USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Devlet Bahçeli: 'Kılıçdaroğlu, milli güvenlik sorunudur'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye'nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli güvenlik sorunudur” dedi.

Devlet Bahçeli: 'Kılıçdaroğlu, milli güvenlik sorunudur'
20-11-2022 18:06


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun'da planlı “2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mitinginde vatandaşlara seslendi. Sınır ötesi operasyon, 2023 seçimleri, Millet İttifakı'nın tutumu ve yıldırı mevzularına yer veren MHP Lideri Bahçeli, ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

Mitingin açılışında mütekellim MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net temalı bugünkü toplantımıza eklenmiş bulunan Samsunlu kardeşlerimizin yanı sıra, teşkilatlarımızı temsilen Cumhuriyet Meydanı'na şereflendirme fail Ordulu kardeşlerimize, Sinoplu kardeşlerimize, Giresunlu kardeşlerimize, Kastamonulu kardeşlerimize değişik latifçe geldiniz, hoşgeldiniz diyorum. 2023 senesinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine az eş müddet kaldığında alçaltı ittifakının talibi hala arasında yoktur. Kazanacak yavuklu polemiği alçaltı partilerini birbirine düşürmüştür. Bu sene içre nöbetleşe kurmuş oldukları eğmeçli bacaklı masalarda 8 kat toplanmışlar, velakin eş rüşvet boyu aralık alamamışlardır. Elbette bu konu kendilerinin bileceği eş konudur. Esasen içerisine düştükleri buhranın bizi alakalı fail yahut edecek eş tarafı da yoktur. Ancak Türkiye'mizin istikbalini riziko ve tehlikeye atacak kazalı ilişkileri, sarsak irtibatları ve sıkıntılı ünsiyetleri bulunduğu için çevre alçaltı ittifakının ayakkabı derisinden işlenmiş maskesini tahrip kılmak de bizim düşüncesince milli eş görevdir. Tek bildikleri, eş tane söyledikleri ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme' arka dolaşım planlarıdır. Bunun haricinde ne eş projeden, ne takdire müstahak eş hedeften, ne de sadra iflah siyasetçi ve iktisadi eş tekliften bahsettiklerini duyan, gören, tanık bulunan çıkmamıştır. 6+1 formatında müesses masada emlak ve ulus sevgisinin kırıntısı yoktur. Gelecekle ait en önemsiz hazırlıkları bahis konusu değildir. Her birisinin duyurulmayan ajandası, bununla içkin değişik Cumhurbaşkanı adayları olmaktadır ve karşımızdadır. Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan kazanılmak düşüncesince okazyon muhafız partilerin kuma akla ehil bulunduğunu istikbal değdirmek asılsız eş uydurmadır. Böylesi buhran ve karmaşaya sapmış ucube zihniyetlere Türkiye'nin emaneti düşünülemeyecektir. Sadece yapılanı yıkmak, eskiyi gine bina buyurmak şartıyla eş araya gelmiş, çıkarları haricinde göz boncuğu şeyi gözetmeyen partilere güven duyulur mu? saygınlık edilir mi? Ruhsat verilmekte mi? Tamam deriz mi? Zillet ittifakı kukladır, kuklacı ise Türkiye düşmanlarıdır” dedi.

“Zillet İttifakı ışıksız eş projedir”
Millet İttifakını eleştirerek konuşmasına bitmeme fail Bahçeli, “Zillet ittifakı, milletin alıngan değerleri ile oynayarak, devletin esas kurumları ile çatışarak sokak eş siyasa şeklini seçmiştir. En ilkin CHP baş döndürücü tehlikeli, neticeleri ağırbaşlı olacak eş yanlışın içerisine sürüklenmiştir. Zillet ittifakı ışıksız eş projedir, plan sahibi ise rastgele fırsatta Türkiye'ye hücumcu evcil ve ecnebi mihraklardan kurulma etmiş katabolizma lobisidir. Cumhur İttifakı'na oyun masası diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım, zira esas oyun masası, esas hıyanet masası bellidir, 6+1 sayıda partinin oturmuş bulunduğu masayı altından adına inceleyici hacısı hocası neyin ne olduğunu, ne emellerin kapsayan olup hüküm kurduğunu baş döndürücü belirgin görecektir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı, karanlık faillerinin ayaklarına tutunduğu masaya da bırakılmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'ni gün sahnesine çıkartan aristokrat istek cumhurun hudayinabit özlük iradesidir, bu iradenin kifayeti ve künhü masalar değil galibiyet meydanlarıdır. Tezgâh altı siyasetçi ilişkilerle milli geleceğimize tutu koymayı nabız edenlerin, bu heveslerini kursaklarında bırakmaya gır verdik, kasem ettik. Onlar varsın birbiriyle oynayıp günbegün oyalanıp dursunlar. Cumhurbaşkanı talibi o mu olsun, bu mu olsun niteleyerek masalara beniz sürsünler. Keyifleri yetene derece yedi düvelle kuvvet donanması yapsınlar. Cumhur İttifakı evveliyatına bakacak, hizmetine bakacak, çalışmaya bakacak, milletine bakacak, ülkesine bakacak, iri işler başarmaya bakacak, toptan kuvvet Türkiye'nin mimarbaşılığı nite olurmuş manzume aleme ispatlayacaktır” niteleyerek konuştu.

“Adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır”

Cumhur İttifakı kendisine adaylarının Recep Tayyip Erdoğan bulunduğunun altını çizen Bahçeli, “Bulanık suda balık avlama merakında değiliz. Belirsizliğin rotasını strateji ika anlayışında değiliz. Makam, mevki, servet, unvan devşirme arayışında on paralık değiliz. Cumhuriyet'in 100'üncü sene dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. Bu muhik ve zamanı mücadelemizde minval haritamız bellidir. Türk ve Türkiye yüzyılına milli bütünlük ve vahdaniyet şuuruyla ulaşmanın azmindeyiz. 2023 senesinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerini Türk milletinin değişmeyen anı, Türk tarihinin minval ağzı, Cumhuriyet'in dünkü yüzyılla demokratik sözleşmesi kendisine değerlendiriyoruz. Seçimlere revan süreçte adayımız belli, kararımız nettir. Karar verdik, behemehâl ameliye ve strateji edeceğiz. Cumhur İttifakı kendisine beraberliğimizi sonuna derece koruyacağız. Hiçbir gevşemeye, suizanna, dil kırgınlığına izin etmeyeceğiz. Seçime derece değil Türkiye yüzyılının çatısını el birliğiyle öresiye kadar, ermiş milletimizi medeniyetler ve uluslar mücadelesinde yukarı lige taşıyana derece biriz, diriyiz, baş başa cumhurun denyo kökü, Cumhuriyet'in sarsılmaz güvencesiyiz. Diyorum ki, Cumhur İttifakı Türkiye'dir. Cumhur İttifakı pazarlıksız, aracısız, hesapsız, hilafsız, harbi emlak türbedarı, Türk milletinin saf bahçesidir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı talibi da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Birinci amacımız Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci devrinde de baş döndürücü erdemli eş oy oranıyla seçilmesi, değerli çalışmalarına boşluk vermeden bitmeme etmesidir. İkinci hedefimiz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin mebus sayısıyla politikacı dayanaklık buyurmak seviyesini en çoklaştırmak, senelerdir müstahak olduğumuz hakkımızı milli iradenin oluruyla almaktır. Nihai arzumuz, Cumhur İttifakı'nın TBMM'de baş döndürücü çelimli eş anabolizma olanağına kavuşmasıdır” halinde konuştu.

“Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye'nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli güvenlik sorunudur”

Kılıçdaroğlu'nu eleştiren MHP Lideri Bahçeli, “Maalesef ekonomide kadem oyunları on paralık bitmemiştir. Küresel tefecilerin tertiplerinde eş eksilme görülmemiştir. Türkiye'nin faiz, seviye ve pahalılık sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen eş diyar olmasının hesabını yapanların, sokakları çalkalamak kanalıyla demokratlık dışı arayışları heveslendirme edenlerin sefihane kurgularında eş tedenni yaşanmamış, tersine eş artım gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle alayına ansızın aşılmaz eş uğur çekilmiş, dört başı mamur oyunlar bozulmuştur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, 18 Kasım 2022 tarihinde, toplumsal iletişim araçları hesabından meydana getirdiği İstanbul Borsası'nın itibarına röfle düşürme, yönlendirme ika teşebbüsü eş tane kelimeyle ahlaksızlıktır. Son eş senedir üstün dereceli adına üstün dereceli kenar İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa'ya girmeyin çağrısı karşıcı Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye'nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli güvenlik sorunudur. Türk şirketlerinin kıymetini azaltmak düşüncesince kovculuklar borsası işleten, buna cevap İstanbul Borsası'nın yükselişinden çevre çılgına dönen Kılıçdaroğlu'nun yolu tabansızlık yoludur. Samsun'dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu likidasyon memurudur, taşeron siyasetçidir; CHP, Aziz Atatürk'ün prensipleri ve Türkiye gözdağı altındadır. Bu alçaltı zihniyeti ne söylerse söylesin, ne iftiradan imdat umarsa umsun, ahit mutluluk baş döndürücü elan güçlü, ulus baş döndürücü elan umutlu, doğacak baş döndürücü elan aydınlıktır” ifadelerini kullandı.

“Vakit dökülen kanların hesabını selamünkavlen katre istifsar vaktidir”

Yakın sürede süregelen hudut ötesi harekata da yer veren Bahçeli, “Bilhassa terörle mücadelede baş döndürücü ehemmiyetli kazanımlar elde edilmiş, yarıcı yıldırı örgütünün ve başka hunriz yedeklerinin he kırılmıştır. PKK/YPG yıldırı örgütünün hareket kapasitesine çarpış indirilmiştir. Güney sınırlarımız süresince ferahlamak maksut yıldırı koridoru askeri harekatlarla baltalanmıştır. Kahraman güvenlik güçlerimiz hudut ötesinde, gayrimenkul içre hainleri araya araya bularak nötr bir vaziyete getirmişledir. Ve bu dokunaklı proses bitmeme etmektedir. Terörist hemen hemen Türkiye bundan böyle orayı yıkıp geçmektedir. Tehdit nereden kaynaklanıyorsa belirgin maksat de orasıdır. Fakat terörizmi besleyip palazlandıran arkadaş görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye'nin önünü kesmek, güvenliğimizi ve huzurumuzu baltalama buyurmak düşüncesince kiralık gaddar kullanmaktadır. 13 Kasım'da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yaşanmış bulunan kasap atak Türkiye düşmanlarının aktif olduklarının şüpheye arazi bırakmayacak en sonuç kanıtıdır. Gerek İstiklal Caddesi'nde gerekse de terörle uğraş sırasında martir sakıt hepsi emlak evlatlarına eş kat elan Allah'tan rahmetler yalvarma ediyor, otama altında mevcut kardeşlerimize şifalar diliyorum. Dün tün ½ si başarıyla yürütme edilen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'yla teröristlerin saklandıkları barınak, sığınak, in ve inleri isabetle meftun ve hamd olsun kullanılamaz bir vaziyete getirilmiştir. Hainler düşüncesince göz boncuğu arazi güvenli ve korunaklı değildir. Vakit matematik vaktidir. Vakit dökülen kanların hesabını selamünkavlen katre istifsar vaktidir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi hepsi gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri faydalı olsun diyor, en ast rütbeden en yukarı rütbeye derece hepsini ansızın kutlama ediyor, başarılar diliyorum. Alemde fenalık bitmezse, Oğuz'da er tükenmez, katiyen da tükenmeyecektir” açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli, mitingin sonundaki konuşmasında başkaca şu ifadelere arazi verdi:
"İstiklal Caddesi'nde bomba patlatan gaddar rastgele şeyi hepyek açıklarken, hala CHP'sinden İP'ine derece bilindik partilerin yöneticileri güya konkre tutanak peşindedir, hunriz saldırıyı örtbas etmenin amacındadır. Terörist, ‘YPG'ye katıldım, ego teröristim' itirafını yaparken, alçaltı partileri gır donanması etmişçesine ‘hayır vehim var' niteleyerek suyu karıştırma yarışındadır. CHP'nin eş kol reis vekili, ‘teröristin ne örgüte mensup bulunduğu muamma' laflarını ağzından mermi kabilinden çıkarmıştır. İP'in eş Genel Başkan Yardımcısı da, ‘terörist taşımış bulunduğu pakette ne işe yaradığını bilmiyor olabilir' iddiasını küstah anlatım etmiştir. Zillet ittifakı, HDP'yi ürkütmemek, PKK/YPG'yi gücendirmemek, çetin cinayetleri maskelemek düşüncesince milletimize ve şehitlerimize adeta taşlama kuyruğuna girip işitme saçmayı siyasa zannedecek eş sefalete savrulmuştur. Devletin değil yıldırı örgütünün açıklamasına onur edecek derece alçalmışlardır. Teröriste yıldırıcı diyemeyen ki var ise bizim gözümüzde teröristin hareket ve düşünüm yoldaşıdır. Bu da sefalı ve haysiyetli eş büyüklenme olamayacaktır. Katile gaddar diyemeyenlerin, söz gelişi İstiklal Caddesi saldırısını iktidara genişletme ika gayreti içerisine girenlerin emlak ve ulus sevgisi kalmamıştır. Nedir bunlardan çektiğimiz? Bu zillete nereye derece eğilmek durumundayız? Acılarımızı kırışmak adına nifak kusanların, devleti ve hükümeti itham altında bırakanların dili yıldırı dilidir, propagandası yıldırı propagandasıdır, bunların dü dünyada da yatacak ve sığınacak bölgeleri yoktur. Karşımızdaki levha zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni itham ortaklığıdır.”

Bahçeli'ye MHP'nin "İktidara Yürüyüş" mitinginde çekilen foto bağış edildi

2023'e Doğru: Aday Belli Karar Net Mitingi düşüncesince Samsun'a mevrut MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye miting önceleri tatil etmiş bulunduğu otelde, partili iş insanı Burhan Mucur kabilinden Bahçeli'nin Samsun'a önceki kat Genel Başkan kendisine geldiği 25 Nisan 1998 tarihinde ‘İktidara Yürüyüş' Mitingi'nin düzenlenmiş bulunduğu Cumhuriyet Meydanın da çekilen fotoğrafını, kiraz ağacından el işçiliği ile meydana getirilen üzerinde üç yeni ay ve yanlarında MHP yazısı mevcut fotoğrafı hususi söve arasında bağış etti.

Erdi Demir-Cem Güngörmüş
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe1329+22
2Galatasaray1327+13
3Adana Demirspor1324+10
4Konyaspor1424+7
5Başakşehir FK1324+4
6Kayserispor1423+5
7Trabzonspor1323+3
8Beşiktaş1322+8
9Alanyaspor1417-5
10Gaziantep FK13160
11Antalyaspor1216-2
12Giresunspor1315-7
13Kasımpaşa1315-11
14Hatayspor1314-10
15Fatih Karagümrük1313-3
16MKE Ankaragücü1313-5
17Sivasspor1411-6
18İstanbulspor138-14
19Ümraniyespor137-9
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler