USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Bakan Nebati “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi”nde konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Başta Amerika edinmek kıl payı Batı’da, Uzak Doğu'da, Avrupa'da bizim söylemlerimizi destekleyecek o denli baş döndürücü gökçe yazın mevcut ki maatteessüf bunlar dünyanın hâkim güçleri çeşidinden uygulanmaması düşüncesince baskılanan

Bakan Nebati “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi”nde konuştu
30-09-2022 15:01
İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde planlı "Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi" gerçekleştirildi.

Zirve kapsamında mütekellim Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esbak sabahleyin Türkiye’deki tutum modelinin ve arsıulusal yüksekokul dünyasında yansımalarının ele alındığı güruh vesilesiyle arsıulusal akademisyenlerle müşterek araya gelindiğini anımsattı.

Nebati, zirveye katılma sağlayıcı akademisyenlerin 12 ayrımlı ülkeden geldiğini anlatım ederek, şunları kaydetti:

“Bu hocalarımız anadan görme tutum politikaları, tutum politikaları dair ibdai fikirleri ve dünyaya dünkü söylemlerde mevcut altın hocalarımız. Her birisi öz sahalarında dünyanın önde mevrut isimlerinden müteşekkil ve esbak yaptığımız görüşmede ve sonra gerçekleştirdiğimiz oturumlarda kılıç şurası gördük ki dünyada bekâr değiliz. Çok altın akademisyenlerimiz de şurası görmüş oldu ki söyledikleri sözlerin karşılığını ortaya koyan müşterek abuhava var: Türkiye Cumhuriyeti. En önemlisi, bunu en efdal ölçüde bugüne derece ortaya koymuş bulunduğu söylemleriyle hoppadak siyasi bölgelerde değil, tutum dalında da adeta müşterek düzlük okumayı ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanım, sizler, bu politikaların dünyada uygulanması noktasında önderlik edecek müşterek abuhava ve önderi kendisine görülüyorsunuz.

Dolayısıyla da ister yüksekokul dünyasında gerekse de bunu savunan, öne çıkaran ve kesin surette de bu düşüncelerin yaşama atlatılmasında ortaya konulan bu kararlılığı bilimsel niteliği bulunan yönden de destekleyecek buradaki hazirûnla inşallah önümüzdeki süreçte dünyada bu özellik aşırı henüz ayrımlı müşterek biçimde kritik edilmeye bitmeme edecektir. Özellikle özellikle ABD Birleşik Devletleri peyda etmek az daha Batı’da, Japonya'da, Uzak Doğu'da, Avrupa'da bizim söylemlerimizi destekleyecek o derece aşırı yazın mevcut ki maatteessüf bunlar da dünyanın hâkim güçleri çeşidinden adeta uygulanmaması düşüncesince giysi baskılanan ve görünürlüğü azaltılması düşüncesince de nice bölgede giysi gizlenen müşterek alan.”

Bakan Nebati, bu toplantılarla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde ve yüksekokul dünyasındaki “değerli dostlar” kendisine nitelendirdiği akademisyenlerle bunu dünyaya mal edeceklerini söyledi.

Literatürde, heterodoks, ortodoks tartışması olduğuna ayraç fail Nebati, “Bu irdelemenin da karşıt tarafı olan, dünyanın hâkim güçleri çeşidinden heterodoksiyi anabolizma eden, kısaca anadan görme politikaların dışına çıkarak ülkenin jeopolitik durumu, geçmişten tevarüs fail kültürü ve öz kazanımlarını ortaya koyacak performanslarını gerçekleştirecek aşırı ehemmiyetli müşterek tespitte bulunarak, bu yolda yürümeye bitmeme edeceğiz.” sanarak konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine önderlik ettiği, bu politikaları infaz bölgesini kendilerine verdiği ve bu politikaların uygulanmasında önlerine çıkan gelişigüzel ayrışık engelin ortadan kaldırılması noktasında verdiği dayanak düşüncesince gönül borçlusu olduklarını anlatım fail Nebati, bire müşterek sürede evren tutum literatürüne “Türkiye Ekonomi Modeli”nin girmesini sağlayacak bu duruşun ister Türkiye düşüncesince gerekse de dünyanın nice ülkesi düşüncesince müşterek dayanıklı oluşum edeceğini vurguladı.

Nebati, zirveye dahil bulunan akademisyenlere atıfta bulunarak, “Dünkü toplantıya nice toplantısını bırakarak mevrut ve aşırı belirgin müşterek biçimde düzlük okumalarını bilimsel niteliği bulunan müşterek dille ortaya koyan ve ‘Biz ortodoks politikalarla değil gelişigüzel ülkenin öz ibdai şartları içinde aşırı henüz dünkü şeyler ve konjonktürel durumla da münasebetli ifadelerimizi ortaya koyacak müşterek toprak bulduk, bura da Türkiye’ diyen dostlarımızla bu arada yolumuza bitmeme edeceğiz.” biçiminde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe1329+22
2Galatasaray1327+13
3Adana Demirspor1324+10
4Konyaspor1424+7
5Başakşehir FK1324+4
6Kayserispor1423+5
7Trabzonspor1323+3
8Beşiktaş1322+8
9Alanyaspor1417-5
10Gaziantep FK13160
11Antalyaspor1216-2
12Giresunspor1315-7
13Kasımpaşa1315-11
14Hatayspor1314-10
15Fatih Karagümrük1313-3
16MKE Ankaragücü1313-5
17Sivasspor1411-6
18İstanbulspor138-14
19Ümraniyespor137-9
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler